حمل زمینی به بار به شیوه ای از حمل گفته می شود که کالا به وسیله کامیون یا تریلی از طریق مسیرهای جاده ای جا به جا می گردد.

حمل و نقل زمینی به دو صورت انجام می گیرد :

  1. حمل و نقل زمینی داخلی
  2. حمل و نقل زمینی خارجی

حمل و نقل زمینی داخلی : واژه حمل و نقل داخلی شامل خدمات شرکت های حمل زمینی جهت حمل انواع بار  از یک نقطه داخل کشور به نقطه ای دیگر در همان کشور می باشد .

بعد از ترخیص بار از گمرک با توجه به اینکه انبار صاحب کالا در کدام شهر واقع شده باشد به طور معمول  حمل زمینی بار صورت می گیرد . 

حمل و نقل زمینی خارجی:استفاده از این اصطلاح زمانی به کار می رود که کالا به وسیله کامیون یا تریلی از داخل مرزهای یک کشور به داخل مرز کشوری دیگر ارسال شود  و در این میان امکان گذر از مرزهای کشورهای واسط دیگر نیز وجود دارد. 

حمل درب تا درب بار

از مزایای  سیستم حمل و نقل زمینی، می توان به حمل درب تا  درب بار اشاره کرد . این شیوه به گونه ای است  که بارگیری کالا از درب انبارهای شرکت و یا کارخانه مربوطه در مبدا انجام می شود  و دقیقا در مقابل درب انبار کارخانه مقصد تخلیه می شود.در این روش امنیت کالا بیشتر تامین می گردد و آسیبهای احمالی کمتری وجود دارد .بدین ترتیب با یک استعلام کرایه حمل جاده ای یا کرایه حمل زمینی امکان دریافت نرخ و دریافت بار در محل مورد نظر فراهم می گردد.

حمل زمینی از طریق شرکت ترنگ دریا 

شرکت ترنگ دریا آماده حمل انواع محمولات مجاز به شوه ذیل می باشد :

 

  • حمل زمینی به وسیله کامیون فول (FTL) 
  • حمل زمینی بار به صورت خرده بار  (LTL) 
  •   حمل بارهای حجیم
  • بارهایی با ابعاد غیر متعارف
  •  خودرو 
  •  کالاهای یخچالی
  • ...

 

مزایا و معایب حمل و نقل زمینی

به در بسیاری از کشور ها حمل و نقل زمینی از محبوبیت  بیشتری نسبت به سایر روشها  برخوردار است. شیوه های دیگر حمل و نقل که شامل حمل و نقل دریایی و هوایی می¬شود که به دلیل هزینه های زیاد و گاها عدم امکان انتخاب زمان حرکت کمتر مورد انتخاب قرار می گیرند.از  دیگر مزایای حمل زمینی امکان تحویل درب به درب می باشد  ، که همان  بار خود را از انبار مبدا دریافت کرده و به انبار مقصد تحویل داده می شود .

همچنین در تخلیه بار زمینی نیازی به تجهیزات مخصوص مانند جرپقیل  و هزینه های بالا نمی باشد .در کنار مزایای گفته شده می توان گفت که از معایب حمل زمینی امکان آسیب دیدن بار به دلیلعبور از  جاده های ناهموار بیشتر وجود دارد .

 

 استعلام کرایه حمل جاده ای 

شرکت کشتیرانی ترنگ دریا مفتخر است در اسرع وقت وبا نازلترین هزینه ، سرویس حمل زمینی و سرویس حمل جاده را به بهترین و امن ترین شکل ممکن  مشتریان عزیز اراِئه می دهد .

 شما می توانید با ارسال ایمیل یا تماس تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشیدو مناسبترین قیمت جهت حمل زمینی به ایران و یا حمل زمینی از ایران به اقصی نقاط جهان را دریافت نمایید .