کشتی رو -رو چیست ؟

کشتی های رو-رو Roll-on/roll-off به کشتی باری اطلاق می شود که  که برای حمل محموله‌های چرخ ‌دار شامل خودرو ، کامیون،  ، اتوبوس و بولدوزر ، ماشین آلات راه سازی...طراحی شده‌اند و منحصرا برای حمل و نقل این محمولات از طریق دریایی می باشد.

کشتى رو - رو دارای سکوى مخصوص در قسمت کناری  يا جلو يا عقب مى‌باشد. کشتى رو - رو عموما  داراى طبقات مختلف و متحرک هستند تا از فضاى آن بیشترین  استفاده  به عمل آيد. ارتباط طبقات این کشتی از طریق آسانسور و یا سطح شیبدار می باشد .

به دلیل لزوم تعبیه تجهیزات در این نوع کشتی می توان گفت که این نوع کشتی ها در میان کشتی های تجاری از گران ترین وسایل می باشند.

 

کارخانجات خودروسازی برای صادرات تولیدات  خود به کشورهای دیگر از این نوع کشتی استفاده می کنند. کشتی رو رو ممکن است دارای  ۸ طبقه عرشه داخلی باشد  که امکان نقل و انتقال خودرو  از طریق پل های متحرک آن را آسانتر می نماید .

 کشتی رو رو چیست

 

چه محمولاتی توسط کشتی رو -رو حمل می شود:

  • محمولاتى که مستقلاً و توسط چرخهایشان مى‌توانند بارگيرى و تخليه شوند مانند کانتينرهاى روى تريلر، خودروهاى سبک و سنگين نظير اتومبيل سواري، وانت، کاميون، اتوبوس
  • محمولاتى که با استفاده از تجهيزات ويژه جابجا مى‌شوند مانند کانتينر، کالاهاى سنگين وزن و کالاهاى پالت شده
  • مسافرانى که خودرهای شخصی خود را با خود به سفر می برند 

-ro roچه محمولاتی توسط کشتی رو رو حمل می شود

 

مزایای  استفاده از کشتی رو-رو چیست؟

 

سرعت تخلیه و بارگیری  از مزایای این کشتی ها محسوب می شود .و از آن‌ جا که ماشین‌ها و کامیون‌ها می‌توانند به طور  مستقیم به سمت کشتی در یک بندر حرکت کرده ، بارگیری شوند و سپس در چند دقیقه پس از پهلوگیری کشتی به سمت بندر حرکت کرده و در آن جا تخلیه شوند، بنابراین در زمان حمل‌ صرفه‌جویی می شود .

همچنین محصولات کانتینری قابلیت تخلیه و بارگیری مستقیم دارند و به دلیل وجود رمپ شرایط تخلیه و بارگیری به سرعت و امن انجام می گردد .

قابل انطباق بودن  کشتی های رو-رو برای حمل و نقل محموله های متفاوت  و اقامت کوتاه مدت  در بندر نشان دهنده کارایی بالای این کشتی ها می باشد.

 مزایای  استفاده از کشتی رو رو چیست

 

کشتیرانی ترنگ دریا و حمل رو-رو(RO-RO) 

شرکت کشتیرانی ترنگ دریا مفتخر است که با سالها تجربه در زمینه حمل بار از طریق کشتیهای رو-رو بهترین سرویس را به متقاضیان عزیز ارائه دهد این سرویسها شامل حمل کلیه محمولات فوق الذکر از طریق پیشرفته ترین کادر عملیاتی می باشد .

 کشتیرانی ترنگ دریا و حمل رو-رو(RO-RO)